Vše pro vaše vysavače, které vám pomohou.

Popis fungování vysavače

6. listopadu 2012 v 9:44 |  Fungování vysavačů
Filtrovaná centrální vakuové systémy, které jsou dva hlavní typy centrálních vysavačů, rozlišoval metody používané k oddělení nečistot a prachu z proudu vzduchu.

Praví cyclonic čističe nepoužívají filtrační sáčky, místo oddělující prach a nečistoty do odnímatelnou válcové sběrné nádoby nebo bin. Vzduch a prach jsou vysál vysokou rychlostí do sběrné nádoby na směru tangenciální ke zdi lodi, vytvářet rychle rotující vír. Zhruba řečeno, prachové částice a jiné nečistoty spirálové ven a na stěny nádoby odstředivou silou, pokud spadají vlivem gravitace do spodní části sběrné nádoby. Pro více kompletní technický popis tohoto procesu, viz článek o "cyklónovým oddělení".


V pevné instalace centrálních vysavačů, může čistit vzduch přímo vyfukován ven bez nutnosti další filtrací. Dobře navržená cyclonic filtrační systém neztrácí sací výkon díky proudění vzduchu omezení, dokud kolekce plavidlo je téměř plný. To je v příkrém rozporu s filtračním vakem systémy, které postupně ztrácejí sání jako póry ve filtru ucpané shromážděných nečistot a prachu.

Filtrované systémy používají širokou škálu různých pytlů nebo filtry, které musí být čištěny (trvalé tašky tkaniny) nebo vyměnit (jednorázové papírové sáčky) na pravidelném základě. Filtry mohou být od detekční kontroly, pěny, papíru, nebo hadříkem, a jsou obvykle proprietární designy, které nemusí být široce dostupné. V průběhu času, můžete opakovat nákup filtrů a sáčků se stát významnými probíhající náklady.

Bag zlomení je málo známý problém, který vzniká s filtrovanými centrálních vysavačů. V přenosném vakuu, pokud filtrační vak selže, tato podmínka se stane okamžitě zřejmé jako oblak prachu a nečistot údery do místnosti. Ačkoli to vytváří nepořádek, alespoň může být problém okamžitě dostat pod kontrolu vypnutím přístroje. Naopak, pokud je filtr taška v centrální jednotce dojde k poruše, může malá změna být si všiml dálkového pohonu. Ironicky, pouze patrná změna je zvýšení sací síly jako ucpaný ale zlomené sáčku je zcela vynechána. Pokud filtrovaný vzduch se používá také k chlazení motoru (velmi typický design), první tušení, že něco není v pořádku může být, když je motor úplně chytí se kvůli špíně hromadí v motoru kartáče, vinutí, nebo ložiska. Taková porucha může vyžadovat kompletní výměnu drahé centrální jednotky.

Samozřejmě, bezfiltrové centrální vysavače jsou zcela imunní vůči těmto selhání. Kromě toho, že nejlepší provedení v každém systému začlenit tzv. "pass chlazení", za použití zcela samostatný zdroj okolního vzduchu k ochlazení motoru, spíše než na konstrukci účelné použití jen-filtrované špinavé proud vzduchu pro tuto zásadní funkci.

Hybridní cyklonální filtrované systémy byly provedeny, které používají elementární cyclonic návrh oddělit větší částice nečistot, ale spoléhat na konvenční filtrační sáčky do pasti zbývající jemnější částice. Praví cyclonic systémy jsou velmi efektivní při odstraňování všech, ale jsou ultra jemné částice, které jsou potom přímo vyfukován mimo, úplně eliminuje potřebu vyměnitelnými filtry a jejich následné proudění omezení. Výfuk z kvalitní pravé cyclonic systému neobsahuje žádné viditelné částice, a obsahuje mnohem méně nečistot, než typický sušák na prádlo výfuku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama