Vše pro vaše vysavače, které vám pomohou.

Listopad 2012

Příslušenství centrálních vysavačů

6. listopadu 2012 v 9:49 | Petra |  Centrální vysavače
Centrální vysavače mohou být vybaveny buď elektrickou štětcem nebo vzduch-řízený napájecí štětcem. Vzduch-řízené (nebo turbína) systémy často jsou méně nákladné, protože není třeba elektrické vodiče pro napájení, aby se spustí na každém vstupu stěny. Turbine-poháněné kartáče bývají hlučnější než elektrické kartáčky, hluk je buď více patrné v nepřítomnosti "vakuové vytí" produkoval přenosných vysavačů. Mnoho uživatelů zjistí, že vysoký sací vysavače centrální, je více než dostatečný sám o sobě pro většinu běžné úklidové práce, ale rezerva napájený kartáč nástroj pro složitějších úloh.

Popis fungování vysavače

6. listopadu 2012 v 9:44 Fungování vysavačů
Filtrovaná centrální vakuové systémy, které jsou dva hlavní typy centrálních vysavačů, rozlišoval metody používané k oddělení nečistot a prachu z proudu vzduchu.

Praví cyclonic čističe nepoužívají filtrační sáčky, místo oddělující prach a nečistoty do odnímatelnou válcové sběrné nádoby nebo bin. Vzduch a prach jsou vysál vysokou rychlostí do sběrné nádoby na směru tangenciální ke zdi lodi, vytvářet rychle rotující vír. Zhruba řečeno, prachové částice a jiné nečistoty spirálové ven a na stěny nádoby odstředivou silou, pokud spadají vlivem gravitace do spodní části sběrné nádoby. Pro více kompletní technický popis tohoto procesu, viz článek o "cyklónovým oddělení".

Historie centrálních vysavačů

6. listopadu 2012 v 9:41 | Jan |  Centrální vysavače
První zavedení systému podobně jako centrální vysavač byl na konci 19. století.Svedené stroj, který uváděl měděné trubky spojené z měchu komory, obvykle se nachází v suterénu, a rozšířil se do několika místech po celé budově, byl použit v několika mála vybraných domů v této době. Protože stroje nákladů a slabých proti prachu schopnosti, bylo jen málo z těchto jednotek někdy prodávány ve Spojených státech.

V 1869 Ives McGaffey patentoval první přenosný vysavač, nebo "zametací stroj".Přenosný vysavač je rodič produkt moderního centrálního vakuového systému.

20. století

V roce 1930, rozvoj malých, velmi výkonných elektrických motorů zvýšil popularitu a dostupnost přenosného vysavače, a dále odkloněny spotřebitele od nákupu centrální vysavače.

Od počátku 1960, vynález z polyvinylchloridu (PVC) thinwall vakuové trubice z centrální vysavače výhodnější ve Spojených státech. Dříve byl více-drahý kov potrubí použity výhradně.

V roce 1990, centrální vakuové systémy získal si oblibu mezi realitních kanceláří a domácí remodelers pro hodnoty, které přidávají do domů na prodej. Alergici také hrál důležitou roli v rostoucí popularitě centrálních vakuových systémů v roce 1990. Vzhledem k tomu, mnoho systémů vyčerpají úplně z domu, může bez prachu nebo alergeny znovu cirkulovat vzduchu v interiéru, jako je tomu v případě tradičních vysavačů.